Strona Główna Centrum Zaproszenie Jezusa- ADORACJA
Zaproszenie Jezusa- ADORACJA PDF Drukuj Email
wtorek, 16 lipca 2013 12:09

"Czas ofiarowany Chrystusowi nigdy nie jest czasem straconym, ale raczej czasem, który zyskujemy, aby nadać głęboko ludzki charakter naszym relacjom z innymi i naszemu życiu" pisał Ojciec Święty Jan Paweł II w Liście Apostolskim DIES DOMINI. Ruch Modlitewny ADOREMUS, działający przy Centrum Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się!" skupia wokół siebie ludzi, którzy pragną ożywienia Adoracji Najświętszego Sakramentu zarówno w wymiarze indywidualnym jak i wspólnotowym. Powstał on w dniu beatyfikacji Wielkiego Papieża: 1 maja 2011 roku, w Niedzielę Miłosierdzia. SERDECZNIE ZAPRASZAMY  do  udziału  w  spotkaniach formacyjno- modlitewnych Ruchu ADOREMUS!

Jednym z pięknych doświadczeń Roku Wiary jest przeżywanie adoracji Najświętszego Sakramentu inspirowane poszczególnymi częściami Katechizmu Kościoła Katolickiego. Ruch Adoremus prowadzi także tzw. ,,Wieczory Jana Pawła II", które odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiąca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Są pamiątką dnia 2 kwietnia 2005 roku, kiedy to w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 21.37 Ojciec Święty zakończył ziemską pielgrzymkę. Od maja br. zmieniono godziny rozpoczęcia Wieczorów: Msza św. o godz. 18.00 a po jej zakończeniu modlitwa.

Wieczór może być przeżywany jako:

* Wydarzenie parafialne gromadzące wszystkich zainteresowanych, a szczególnie grupy modlitewne i apostolskie posługujące we wspólnocie. To godzina jedności wypełniona refleksją i modlitwą, zbliżająca ludzi do siebie i pomagająca w budowaniu wspólnoty.

* Spotkanie rodzinne, w którym jest miejsce na modlitwę i śpiew, lekturę wybranych tekstów i rozmowę, podanie ręki i przeproszenie za winy.

* Kontynuacja rozmów o sprawach, którymi żył Jan Paweł II. W dniach jego śmierci i pogrzebu taką rozmowę prowadzili wierzący i niewierzący, przedstawiciele różnych wyznań i religii, reprezentanci odmiennych opcji politycznych. Także dziś „Wieczór Jana Pawła II” może być czasem zbliżenia i dialogu w wymiarze społecznym.

 

Źródło: www.wieczoryjp2.adoremus.pl

 

Polecamy:

Lista Kościołów w Krakowie z Adoracją Najświętszego Sakramentu

Wykaz kościołów i kaplic z adoracją w polskich diecezjach

Wieczysta Adoracja w innych krajach

Film ruchu Adoremus o Adoracji

ADOREMUS- strona internetowa Ruchu

Adoremus znaczy adorujmy!

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II
ul. Kanonicza 18
31-002 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 429 64 71
+48 12 429 65 71
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER