Strona Główna Centrum Wspólne świętowanie kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII w Sanktuarium bł. Jana Pawła II
Wspólne świętowanie kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII w Sanktuarium bł. Jana Pawła II PDF Drukuj Email
czwartek, 27 lutego 2014 13:57

Bezpośrednia transmisja Mszy św. kanonizacyjnej z Watykanu oraz  Msza św. dziękczynna to szczególne wydarzenia, na które z okazji kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII zaprasza krakowskie Sanktuarium bł. Jana Pawła II, działające przy Centrum „Nie lękajcie się!”.

Wyniesienie do chwały ołtarzy Papieża Polaka to moment, do którego Sanktuarium przygotowuje się w szczególny sposób. Od sierpnia ubiegłego roku, każdego 22. dnia miesiąca wierni modlą się o owoce kanonizacji podczas Mszy św. połączonej z Procesją Światła.

22 kwietnia, ostatnią Eucharystię w ramach tzw. „Nowenny miesięcy”, odprawi Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz.

W dniach  23, 24 i 25 kwietnia celebrowane będą Msze św. skierowane kolejno do duchownych ze zgromadzeń zakonnych, dzieci i młodzieży oraz chorych.

26 kwietnia ok. godz. 21:30 rozpocznie się całonocne czuwanie modlitewne, w czasie którego zostaną wygłoszone świadectwa osób, które doświadczyły szczególnego wstawiennictwa Ojca Świętego.

Czuwanie poprzedzi Misterium pt. „Kolory miłosierdzia” organizowane przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, które zostanie zaprezentowane o godz. 20:30 na błoniach przy Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, ul. Totus Tuus 30. Wystąpią m.in. Golec uOrkiestra, Edyta Geppert, Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Monika Kuszyńska, Ryszard Rynkowski, Anna Wyszkoni, Zygmunt Staszczyk, Mieczysław Szcześniak, Rafał Brzozowski. Transmisja koncertu „na żywo”  w TVP1 o godz. 20:55. Organizatorem koncertu-misterium "Kolory Miłosierdzia" jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie przy współpracy z Telewizją Polską (patronem medialnym oraz partnerem koncertu).

Krakowian i turystów, którzy nie będą mogli dotrzeć do Centrum „Nie lękajcie się!”, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II zaprasza pod „okno papieskie” przy ul. Franciszkańskiej 3. W sobotę, 26 kwietnia, oraz w dniu kanonizacji od godz. 21:00, na frontowej ścianie Pałacu Arcybiskupów Krakowskich prezentowane będzie widowisko multimedialne w technologii mappingu 3D. Trzy dziesięciominutowe projekcje (godz. 21:10, 21:40 i 22:00) umożliwią - zwłaszcza ludziom młodym, którzy nie pamiętają już wizyt Ojca Świętego w ojczyźnie - przeżycie Jego słynnych spotkań z wiernymi pod Oknem Papieskim. Jan Paweł II, jakiego pamiętamy z lat 80-tych i 90-tych, "pojawi się" na Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

W niedzielę, 27 kwietnia, mieszkańcy Krakowa i pielgrzymi przybyli do Sanktuarium bł. Jana Pawła II połączą się we wspólnej modlitwie z Watykanem, skąd śledzić będą tak długo oczekiwany moment kanonizacji Jana Pawła II Wielkiego, który zostanie wyniesiony do chwały ołtarzy wspólnie z Janem XXIII.

Od godz. 10:00, na telebimach rozmieszczonych na placu i błoniach przed Sanktuarium, transmitowany będzie obrzęd kanonizacji oraz homilia papieża Franciszka. Po niej, równolegle z Eucharystią w Watykanie, kontynuowana będzie Msza św. w Sanktuarium.

O godz. 12:30 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za kanonizację Świętych Papieży.

O godz. 18, na Małym Rynku w Krakowie odbędzie się koncert pt. „Krakowscy artyści swojemu Świętemu”, na który zaprasza Miasto Kraków oraz Śródmiejski Ośrodek Kultury. W koncercie wezmą udział m.in. Renata Przemyk, Anna Szałapak, Lidia Jazgar, Zbigniew Wodecki, Zespół Kroke i Marek Bałata. Na scenie wystąpi również Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa SINFONIETTA CRACOVIA pod dyrekcją Tomasza Chmiela, Chór Krakowskiej Młodej Filharmonii PS Muz. im. M. Karłowicza w Krakowie i Bocheński Chóru Kameralny SALT SINGERS. Koncert na Małym Rynku poprowadzą: Beata Malczewska-Starowieyska i Olgierd Łukaszewicz.

 

_______________________________


Dziennikarzy zainteresowanych AKREDYTACJAMI na uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II i Jana XXIII, które odbędą się 27 kwietnia w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

W treści maila należy podać: nazwę redakcji, imię i nazwisko oraz telefon i e-mail dziennikarza, a także rodzaj akredytacji (prasa, foto, TV, radio).

Akredytacje będzie można odbierać od wtorku, 22 kwietnia w biurze Centrum przy ul. Kanoniczej 18 (I piętro).

Kontakt dla mediów:

Rzecznik Prasowy

Piotr Sionko

tel.: 886 208 477

 

Wspierają nas


Kontakt

Centrum Jana Pawła II
ul. Kanonicza 18
31-002 Kraków

centrum@janpawel2.pl

+48 12 429 64 71
+48 12 429 65 71
509 820 102

konta bankowe

Polecane książki

Copyright 2010 © Centrum Jana Pawła II
Design by CHABER